وقتی دانش آموز بودم و پس از آن زمانی که دانشجو شدم ، همیشه سعی میکردم که کارهای عملی رشته ام را مثل دروس تئوری به همان وسواس و دقت و تلاش زیاد انجام بدهم و همیشه کارها و تمرینهام رو به موقع و کامل در زمان مقرر تحویل بدم . برای اینکار همیشه برنامه ریزی داشتم و تنها اولویتم درس بود و درس و کارهای عملی رشته طراحی لباس اما می دیدم که مدرسهای دانشگاه در تدریس هنر به صورت عملی و یه مقدار سربسته وگاهی صامت آموزشها را ارائه میدهند و هر دانشجویی بسته به دریافت و درک شخصی و دریافت اطلاعات بخش عملی کار را انجام میدادند حالا چه کامل و چه ناقص . وقتی که من به عنوان مدرس دانشگاه در آن موقعیت قرار گرفتم تصمیم گرفتم که به این شکل رفتار نکنم و عشق را چاشنی کارم قرار بدهم و با حوصله و دقت تمام گروهای دانشجوها رو در نظر بگیرم چه دانشجویانی که باید از قوه شنوایی بشتر استفاده میکردند و  چه دانشجوهایی که بیشتر از قوه بینایی  استفاده میکنند و فقط با دیدن به درک کامل میرسیدند و چه آن دسته از دانشجویانی که  مجموع اینها را لازم دارند را در نظر بگیرم و با تمام وجودم تدریس کنم ، در حین انجام کارهای عملی توضیحات مبسوت و کامل به همراه جزئیات ارائه بدم تا هیچ گروهی بی نصیب نمونند و همه دریافت کاملی از تدریسم داشته باشند. رازی که کشف کردم عشق بود که باید به محتوای درسی و کار و تدریس اضافه میشد ، نتیجه اینکه هیچ کس ندانسته و ضعیف و دریافت نکرده از کلاس خارج نشه بخصوص اون دسته از دانشجویان خجالتی و کم حرف و یا دانشجویانی که اعتماد به نفس کمتری داشتند و گوشه گیر تر بودند. حالا رضایت کامل از کلاسهارو در چشمان دانشجوهام میبینم و خوشحالم که نقص رفع شده و در نهایت تصمیم گرفتم که  این سایت را راه اندازی کنم تا در آن اطلاعات و کلاسها و تدریسها و دوره های تخصصی رشته طراحی و دوخت لباس را در اختیار دانشجویان و علاقمندان به این رشته بگذارم . امید است که نهایت استفاده را ببرند. 

دلیل استفاده از نام نایریکا برای این سایت به دوران دانشجویی من برمیگرده . همیشه با اسم نایریکا که یک اسم ایرانی اصیل به نام بانوی پاکی و آب بود احساس مثبت و انرژِی مضاعف یک زن ایرانی را بدست می آوردم و جسارت و قدرت و توانایی و مدیرت و تمام پاکی و روانی و سرزندگی یک زن اصیل  ایرانی را به همراه خودش داشت .

قلعه نایریکا واقع در تفلیس گرجستان

تفلیس از آن شهرهاست که به سبب نزدیکی جغرافیایی، هزینه های مناسب و البته بافت شهری مدرنش، چند سالی می شود که مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته است. این شهر که پایتخت کشور گرجستان است، دیدنی های متفاوتی را در خودش جای داده و اغلب به خاطر پارک های بزرگ و طبیعت بکرش معروف است.محال است به تفلیس بروید و وقتی را برای بازدید از ناریکا  کنار نگذارید. این ساختمان که در واقع قلعه ای باستانی‌ و یادگاری جالب از ساسانیان به حساب می آید، در قلب تفلیس دلبری می کند و عنوان قدیمی ترین ساختمان شهر را در دست دارد. قسمت جالب آن که ناریکالا را می توانید در نقاط بسیاری از شهر تفلیس ببینید، چرا که بر بالای کوه ساخته شده است. این