گالری عکس تپستری

گالری عکس تپستری

تپستری :

رده‌های نگارین (به انگلیسیTapestry) طرح‌ها و تصویرهایی هستند که همچون گوبلن روی پارچه بافته می‌شوند. این هنر حرفه‌ای بسیار کهن است که مصریان از حدود ۱۷۰۰ سال قبل به بافتآن مشغول بودند.

پرده‌های نگارین را با استفاده از نخ‌های ابریشمی رنگی روی ردیف‌های کتان و پشم محکم که درون یک کادر (کارگاه گل‌دوزی) بسته شده‌اند می‌بافند.که به مرور زمان در کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای دنیا مورد استفاده قرار گرفته است بخصوص در دیوارهای کلیساها و قصرهای باستانی مصرف گرمایشی و زیبایی و روحانیت و تبلیغات معنوی  داشته است . 

الگوهای این پرده‌های نگارین را با استفاده از جوهر روی کتان رنگ امیزی می‌کنند بافنده این پرده از قسمت پشت پرده به بافتن ادامه می‌دهد.

این هنر توسط استاد  دانشگاه سرکار خانم سلماز آخوندی در کلاسهایی به صورت حضوری و آنلاین آموزش داده شده و جهت تبدیل هنر به منبع مالی امکانات ویژه برای هنرجویان عزیز در نظر گرفته شده است . 

به طور مثال همکاری با شرکتهای بزرگ دکوراسیون داخلی و استفاده ازین هنر زیبا و وزین در طراحی داخلی - طراحی و دوخت لباس - اکسسوار و مواردی مانند کیف و کفش و دستبند و دیگر موارد قابل استفاده و مورد نظر است . نمونه تابلو بافتهای موجود در این گالری اثر هنرمندان و دانشجویان عزیز است .

 

آموزش جنسیت سازی پارچه

آموزش جنسیت سازی پارچه

از اصلی ترین گامها در پروسه رسیدن به مرتبه طراح لباس ، ایجاد جنسیت پارچه با استفاده از لوازمی مانند گواش - مارکر- آبرنگ - انواع پاستل و غیره میباشد که این هنر در صنعت مد به نام تصویرسازی مد و فشن به صورت تخصصی و حرفه ای ایفای نقش میکند.

دوره  آموزشی تپستری

دوره آموزشی تپستری

تپستری هنر ی اصیل و قدیمی که قدمت آن به هزاره های قبل میلاد برمیگردد و خواستگاه اولیه آن فرانسه بوده است.جهت رنگی کردن و پوشاندن دیوارهای بلند و سنگی و بی رنگ قصرها و جهت جلوگیری از عبور صدا در کلیساها هنگام دعا و نیایش